טלפון (רב קווי)
03-5755545

עורך דין לגירושין

עורך דין לגירושין

נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מלמדים שזוג אחד מכל ארבעה זוגות מתגרשים. נתון זה הוא ללא ספק מדהים, שכן הוא מלמד עד כמה התא המשפחתי אשר בעבר מרכז חיינו, העוגן שלנו, מועד להתפוררות והרבה מאוד אנשים חווים זאת במהלך חייהם, שלא נדבר על הילדים אשר נאלצים להתמודד עם ההשלכות של הורים גרושים.

נתונים אלו גם יכולים להסביר מדוע חלק גדול מעורכי דין בישראל, מתעסקים בדיני משפחה וגירושים. ישראל ידועה בתהליך המשפטיזציה שהיא עברה בעשורים האחרונים כשבין היתר, תהליך זה בא לידי ביטוי ביחס של מספר עורכי דין לאזרח (עורך דין על כל 150 אזרחים), יחס שהוא מהגבוהים במערב. כשמחברים את שני הנתונים יחד, אפשר להבין מדוע כל מי שעומד בפני תהליך גירושים, לא יתקשה למצוא עורך דין לגירושין.

איזה עורך דין לגירושין אנחנו נרצה לשכור

השאלה היא, איזה עורך דין לגירושין אנחנו נרצה לשכור לשירותינו. האם זה יהיה עורך דין שרואה אך ורק ניצחון וכל מה שמעניין אותו זה ניצחון בתהליך או במשפט או שמא נחפש עורך דין שבסופו של דבר ירצה בטובתנו. כאן חשוב לעמוד על ההבדל בין השניים, בשביל להבין כיצד מחפשים עורך דין גירושין בצורה חכמה.

כשאנחנו מחפשים עורך דין לגירושין, אנחנו יכולים לבחור בין עורך דין שיראה מולו את התהליך שאנחנו עומדים לעבור ויציע לנו לעשות הכל בשביל לקבל כמה שיותר בתהליך, לא משנה המחיר שאנחנו נשלם על כך. להבדיל מתהליכים משפטיים אחרים, תהליך גירושין הוא הרבה פעמים יותר מתהליך משפטי, זה תהליך רגשי, תהליך פנימי עמוק, אך יותר מכל זה תהליך שיכול להשפיע על הסביבה הקרובה שלנו, ובפרט על הילדים שלנו.

זו הסיבה שלפעמים עדיף לבחור בעורך דין שרואה את טובתנו, ויודע להסתכל על הדברים מבחינה רציונלית גם כשאנחנו לא תמיד נמצאים בנקודה הזאת. כך למשל, הוא ידע להציע לנו לפנות להליך לגישור במקום למהר וללכת להליך משפטי, הוא יציע לנו לנסות הליך של גירושים בהסכמה בשביל לסיים את הקשר בצורה יפה ולא לרוץ לבית משפט, הוא יציע לנו לבחון את התהליך מנקודת מבט לפיה עלינו להמשיך לקיים סוג של קשר בעתיד עם הצד השני (במיוחד אם יש ילדים בסביבה) ולכן אין טעם להרוס הכל בתהליך גירושים מכוער. עורך דין כזה אולי לא יביא לכך שנזכה במאה אחוז, אך הוא כן יכול להציל אותנו מפני תהליך בו אנחנו עלולים להפסיד הרבה יותר ממה שנרוויח, גם אם לכאורה נצא כשידנו על העליונה.

קרא עוד: הטובים ביותר בדיני משפחה | עורך דין משפחה