טלפון (רב קווי)
03-5755545

ירושה

הסכמי ירושה

תקופות רבות אנו עוברים במהלך החיים. חלקן טובות יותר חלקן פחות, אך בכל עת ישנו משהו שעלול להפתיע אותנו. מוות של קרוב משפחה לצערנו עשוי להיות חלק מחיינו. אך לפעמים פטירתו של אדם קרוב תגלה לנו כי אותו נפטר השאיר עבורנו או עבור המשפחה את הונו או לפחות חלק ממנו. ירושה הינה המונח המתאר זאת. אנשים מבוגרים המתקרבים לגיל זקנה, נוטים לכתוב הסכם כדי להיות סמוכים ובטוחים כי בעת לכתם, הונם יחולק כפי שרצו.

מדוע ביצוע הסכמי ירושה נחוץ, וכיצד ניתן ליישמם?

כפי שתואר קודם לכן, המוות מכיל בתוכו עצב רב. לאחר לכתו של אדם אהוב אשר היה חלק מהמשפחה, בוכים עליו הקרובים ביותר תקופות ארוכות. אולם יחד עם זאת יש לדאוג תמיד להונו ולנכסיו של המנוח. באם לא קיים הסכם המחלק את כספי אותה ירושה, עלולים למצוא עצמם בני המשפחה במצב לא נעים משום שכל אחד מהם עלול לדרוש את חלקו מה שיכול להוביל לוויכוחים מיותרים ולעתים גם למריבות וסכסוכים שמסתיימות בבתי המשפט.

כדי לעשות את החלוקה בצורה טובה, אנשים אשר מודעים למצבם עורכים חוזים המתארים את חלוקת הכספים באופן כזה שהמשפחה תירש בדיוק כפי שהיו הם רוצים. ירושה המבוצעת על פי הסדר עם מסמך מוכר ותחת חתימת האדם המוריש, תהיה אסמכתא טובה מאוד לאחר פטירתו. לאחר הפטירה, יש להוציא צו ירושה ולחלק את הנכסים.

יש לציין כי לפעמים נבחין בסכסוכים גם לאחר שאותה ירושה חולקה בצורה ממסדית, אך אלו יהיו פחותים בהרבה לולא נערך ההסכם. כיום נוכל למצוא חברות ומשרדי עורכי דין בתל אביב וכל הארץ המתמחים בעריכת הסכמי ירושות וביצוע פגישת ייעוץ עם אחדים מהם יועילו לנו מאוד בהבנה הכללית של נושא זה. על כן חשוב לבצע את הדברים בצורה חכמה בכל הקשור לירושה של בן משפחה עבור ילדיו נכדיו וכל מי שהוא חלק מההסכם.

קרא עוד: עריכת צוואה | סכסוכי ירושה