טלפון (רב קווי)
03-5755545

הסכם ממון

חשיבות של הסכם ממון

כמעט כל אחד מאתנו חווה אהבה אמיתית, כזו כמעט עיוורת, במהלך חייו. לעתים רגשי האהבה הללו מתגבשים עד לידי מיסוד הקשר בצורה כזו או אחרת. באופן כללי בתקופות אלו אין נרצה להתעסק בכל הנוגע לביורוקרטיה וחשיבה על העתיד הרחוק. אך דווקא שם במקום הזה מומלץ להביא לידי הבנה מלאה, מה יהיה ההסכם במידה ונצטרך להפריד את הכוחות. הסכם ממון הינו הסכם שכזה. המצאת הסכם ממון למעשה תהיה האסמכתא כפי שנכתבה “בתקופה היפה”, והיא זו אשר תותר רק במקרים חלילה של פרידה או במצב של גירושין.

מדוע חשוב לקיים הסכם ממון בין זוגות?

כבר בתחילת הקשר, בין אם נשים לב או בין אם לא, עלולים להיות פערים בין הצדדים בכל הנוגע לנכסים ולכספים אותם כל אחד מבני הזוג מביא לקשר המסוים. הדבר בא לידי ביטוי כאשר משכירים דירה, רוכשים רכב, קונים בית, וכמובן בעת שילדים מגיעים לעולם. נתונים אלו מראים לנו כי בלא הסכם ממון מקצועי ונכון בעת מצבי פרידה וגירושין יוכלו להיות פערים שונים אשר יותירו צלקות רבות אצל כל המעורבים.

לעתים, לא משנה כמה הזוגיות נראית חזקה וטובה בתחילת הדרך, לאחר זמן מה דברים עשויים להשתנות, אפילו שבני הזוג חשבו שדבר שכזה “לעולם לא יקרה”. לעתים פרידה היא בלתי נמנעת, ופעמים רבות, יהיה קל יותר לסיים את מערכת היחסים אם קיים הסכם כתוב בו מפורט על הנכסים השונים של בני הזוג וכיצד הם מתחלקים בסיום הקשר. במקרים רבים, הסכם יקל את התהליך ויעזור לבני הזוג לסיים את מערכת היחסים בצורה פשוטה ומסודרת יותר. קיום הסכם לא מעיד בשום צורה שהיא על כך שבני הזוג חושבים שהקשר בהכרח יסתיים – הוא מעיד על חכמה כלכלית ונקיטת זהירות.

הסכם ממון למעשה מהווה מסמך משפטי לכל דבר אשר יכול להיפרע כאשר הפרידה בפתח. זוגות אשר חוששים מביצוע הסכם זה מספרים כי הם מפחדים כי ההסכם יפגע באהבה הגדולה ביניהם ולמעשה יגיד מי נותן יותר מבחינה כלכלית ומי פחות מה שעלול לפגום בטיב היחסים. הדבר בהחלט איננו נכון. זוגיות אמיתית תהיה זו אשר תכיר בעובדות אלו ושקיים צד אחד בעל הון רב יותר אשר מוכן להשקיע אותו בזוגיות ובאהבה.

לכן, אל לנו לחשוש מקיום הסכם ממון מכל סוג שהוא. כדאי לגשת לאנשי מקצוע ולהיוועץ עם כל מי שצריך כדי שגם אנו נזכה לחיים שלווים ומהנים באם קרה ונפרדנו מאהוב ליבנו בצער רב.

קרא עוד: דיני אישות