טלפון (רב קווי)
03-5755545

עריכת צוואה

עריכת צוואה

במשך כל שנות חיינו אנו עושים פעולות רבות כדי לשפר את חיינו ולחיות אותם בצורה הטובה ביותר. כמובן שתוך כדי נדאג למשפחה ולחברים הקרובים אלינו כדי שאלו יחיו לצדנו בכבוד וכפי שצריך. אולם, לא רבים חושבים גם על היום שאחרי, אותו יום בו לצערנו ימותו. המחשבה על מה שאנו נשאיר אחרינו בנוגע לרכוש  שיוותר מאחור. עריכת צוואה אם כך הנה מתבקשת במקרים בהם האדם יהיה מבוגר דיו וקרוב לצערנו ליום פטירתו.
אולם, עריכת צוואה איננה צריכה להתבצע באופן פזיז ומבלי גיבוי במסמך או בסיוע של אנשי מקצוע. על כן רצוי להחכים בנושא כאשר נתבקש לו.

היכן נוכל ללמוד על עריכת צוואה בצורה נכונה?

אתרי האינטרנט עמוסים במידע כתוב אודות עריכת צוואה על פי דרישה. כדאי מאוד כי בטרם נחפש מסמך לדוגמה שכזה כדי לכתוב את שלנו, נוודא מהיכן המקור הכתוב אותו אנו קוראים. לא מן הנמנע, כי כמו כל דבר שמפורסם ברשת, נמצא מידע ממומן אשר כוונת רווח לצידו. לכן לפעמים כדאי לתאם פגישות עם חברות ומשרדי עורכי דין משפחה המתמחים בעריכות הסכמים מסוג זה, כדי שהללו יסייעו בכל הדרוש.

בטרם נבצע עריכת צוואה, כדאי כי נשלים בליבנו על הפעולות שאנו עתידים לבצע בנושא זה. למי נוריש חלק מסוים ולמי אחר, כמה נוריש לבן משפחה כזה וכמה לאחר, חשוב לזכור גם היסטוריה משפחתית – מקרים של גירושין או דיני אישות למשל, וכדומה. הדבר החשוב ביותר והדבר אותו כדאי ליישם תמיד, הינו שמירה על ההרמוניה המשפחתית גם לאחר שנעזוב את העולם. על כן מומלץ לתת את הדעת בהיבט זה ולא למהר לערוך הסכם שלא ישיג את מטרתו בסופו של לדבר.
כדי לעשות זאת, מעבר לפגישות המקצועיות נצטרך לדון בינינו לבין עצמנו וכמובן להיעזר בבני המשפחה כדי להגיע להחלטות הנכונות ביותר.

קרא עוד: דיני אישיות | גירושין