טלפון (רב קווי)
03-5755545

הסכם גירושין

הסכם גירושין – מסמך משפטי

חיי הנישואין יכולים להיות לא פשוטים לפעמים. במקרים מסוימים כאשר הקשר הזוגי איננו מתקדם ומממש את עצמו, מוצאים עצמם בני זוג, שחשבו בעבר שהזוגיות שלהם היא לנצח, עומדים בפני פירוד ורוצים הם להתגרש. אולם לאחר תקופות מסוימות ובנייה של חיים משותפים, לא די בפרידה ותו לא. במקרים שכאלו כדאי לערוך הסכם גירושין אשר יהווה מסמך משפטי שיסייע במקרים בהם יהיה צורך.

לשם מה נחוץ הסכם גירושין ובמה הוא יכול לעזור?

פרידה של בני זוג נשואים איננה קלה בכל מקרה. המתחים והכעסים ההדדיים יכולים לתסכל כל אחד מאתנו. כדי שהמצב לא ייצא משליטה בעת המשבר הזוגי, נרצה תמיד להגיע להסכמה הדדית בין האחד לשני. הדבר נכון עוד יותר כאשר מעורבים ילדים ונכסים בין המתגרשים. הסכם גירושין בא למעשה למנוע את התהליכים המכאיבים של פנייה לעורכי דין ולתביעות ארוכות ומתישות. עריכת אותו הסכם גירושין יהווה תנאי תקף ברמה משפטית והוא יוסכם על שני הצדדים, ללא התערבות של צד שלישי בעל אינטרס או שלא.

לעתים, זוגות מראש חשבו על כך שיתכן ויהיה צורך בהסכם חלוקת רכוש – ובמצבים מסוימים, קיים בין בני הזוג הסכם ממון שעשוי להקל על תהליך הגירושין.

חשוב להבין כי להסכם משותף זה יתרון גדול מאוד המתבטא בכמה מישורים. הראשון, הוא חוסך לנו זמן מיותר במיוחד בעת הזו ומאפשר מרווח נשימה שיסופק לנו, כדי לתכנן את החיים מעתה והלאה. בנוסף, חוזה זה חוסך הרבה מאוד כסף שהיה אמור להיות משולם לעורכי הדין משני הצדדים, לולא הגיעו הם לפשרה בנוגע לנכסים המשותפים ולמשמורת על הילדים אם ישנם.

מעל כל זה, עומד הסכם גירושין כמסמך מפשר, המעדן את ההתלהמות והיצרים הקיימים בתקופת הגירושין וכך למעשה יכול להפוך את התקופה הזו להרבה יותר מקלה. לכן, באם נשכיל להתפשר ולערוך הסכמים מסוג אלו, וודאי כי נזכה להקלה משמעותית כבר עכשיו וכמובן בעתיד לבוא עלינו.

קרא עוד: עורך די גירושין