טלפון (רב קווי)
03-5755545

הגירושין שלי וכבוד המתגרש

לפני כשנתיים נודע לי שאישתי איבדה את התשוקה והרצון לגור יחד ומעוניינת לפרק את החבילה בהקדם האפשרי. הזעזוע שנחת עלי לא היה כרעם ביום בהיר שכן אני לא טיפש והסימנים היו שם במשך חודשים רבים. לא ממקום של בגידה או משהו כזה אלא בתחושת הבטן שלי, בשתיקות הארוכות במשך שעות מדי ערב בסלון, כאשר שנינו ישובים מול הטלוויזיה ודי מודים לאל יש מה לראות על מנת שלא נצטרך לדבר האחת עם השני.

כיצד מתמודדים עם גירושים?

התחושה הזו שליוותה אותי חודשים רבים הייתה גדולה מנשוא וגם אני חיפשתי דרך לשים את נושא “גירושין” על השולחן, היא הייתה פשוט האמיצה יותר ממני בעניין זה. כאשר התחלנו לדבר על זה (הדבר הכי מוזר בעולם ועד היום קשה לעכל) היה לפתוח דיון רחב ועמוק עם הבת זוג, תחילה שוחחנו על הילדים, יש לנו שלושה ילדים מקסימים כאשר הבכור בן 17 והיתר קטנים ממנו בכמה שנים בהתאמה. הגענו להחלטה כי נשב יחד לספר להם ונעשה זאת ברגישות יתרה ובלי ליצור רושם שיש פה “דרמה” או אסון כפי שזוגות רבים מגדירים זאת, מכאן שגם הילדים מושפעים חזק וסובלים בתקופה הזו מחוסר יציבות, דבר לא בריא מכל הבחינות שכן המצב משפיע להם על הלימודים, על היחס עם החברים וברור מאליו שעל הקשר בתוך התא המשפחתי.

לכן החלטנו תוך תעצומות נפש רבות שנעבוד יחד למען גירושין מהירים וקלים, ללא אמוציות מיותרות ושמירה על כבוד הדדי, יתרה מכך סיכמנו כי כל התפרצות זעם כלשהי תהיה רק כאשר אנו ביחידות ולא בקרבת הילדים (גם דלת סגורה בחדר אינה אוטמת את הרעש) עמידה בהסכם זה חייבה את שנינו לגלות איפוק גדול מאד. האמת שלא רבנו הרבה שכן את רוב הרכוש שיש אגרנו ביחד במהלך שנות הנישואין לא הרגשתי צורך וגם לא היא לגזול בכוח האחד מהשני כסף שכן שנינו אמורים לחלוק “משמורת משותפת” והמשמעות לכך הנה כסף לכלכלת הילדים בכל בית, מה שווה אם באחד הבתים אין כסף.. נוצר מצב לא בריא בעליל של הפלייה והטיית האהבה לצד בעל הממון. לכן ההסכמה שלנו על שיתוף וחלוקה שווה עשה את כל ההבדל בדרך הנוראית הזו הנקראת “גירושין”.

כיצד מוצאים מומחה בדיני האישות וגישור?

לאחר שהסכמנו על הדרך ועל עיקרי הדברים חיפשנו מגשר שיבצע עבורנו את ההסכם, אך נתקלנו במגשרים “חאפרים” חלקם אף נטו לקחת צד לטובת האישה באופן טבעי, למרות שלא ביקשה זאת ולמרות שהדגשנו כי פנינו לשלום ולטובת הילדים והכל מוסכם בנינו. אין לתאר את הניסיונות הנלוזים האלה להוביל אותנו לדרך המלחמה גם או במיוחד על ידי כאלו האמורים לייצר גשר של שלום והסכמה ולא הפרדה.

לכן התייעצנו עם חברים אשר עברו את התהליך וקיבלנו המלצה חזקה על משרד עו”ד “א.טירר” ברמת גן. שמו הולך לפניו ומשתרע על פני עשרות שנות עשייה ומומחיות בתחום דיני האישות (כך קוראים לזה בשפה המקצועית).

קבענו פגישה משותפת במהלכה הבנו כי אנו בידיים טובות ואמינות, דברו אתנו בגובה העיניים תוך הסברת החוק והשינויים שחלו בו לאחרונה. אהבתי מאד את ההסבר הברור, את חוסר “הבולשיט” ואת המכוונות למטרה.

חסכנו זמן רב וכסף רב בהוצאות בית משפט מיותרות, בוויכוחים וזמן “פציעות” ההסברים שלו פגעו בול לאוזניים הקשובות שלי ושל אישתי לשעבר והבנו כי במלחמות ותחבולות לא נגיע לשום מקום. פרט למקום רע וחסר טעם של מרה שחורה למשך שנים. לא רצינו בזה אלא חיפשנו כמה שיותר מהר להתנתק האחד מהשנייה, מוזר שכגודל האהבה שהייתה לנו כך היה גם גודל הרצון להיפרד ומהר ככל הניתן. מצחיק עצוב או כל תאור אחר אבל זו האמת. כל האהבה שהייתה נעלמה כלא הייתה, מעת לעת קצץ לי שריר הלב על תחושת הפספוס שאולי יכולנו כן להצליח במבחן הזוגיות האין סופית או עד המוות אבל האם באמת הייתי מאושר? שאלות רבות שנותרו פתוחות זמן מה לאחר שכבר חתמנו על הסכם הגירושין.

במבט לאחור אני יכול להגיד שני דברים בוודאות מוחלטת!!

  1. עשינו טוב ונכון שהחלטנו להתגרש כי באמת שהיום שנינו מתקשרים טוב יותר ונמצאים במקום טוב יותר בחיים.
  2. טוב שבחרנו בעורך דין “א.טירר” לנהל עבורנו את ההסכם גירושין שכן בלעדיהם ייתכן והיינו רבים עד למדרגות הרבנות/בית משפט.

תודה למשרד א.טירר על היחס הטוב, העצות המקצועיות ועל ההסברים המפורטים והליווי והתמיכה לאורך הדרך.

תודה אלון ח.

קרא עוד: גירושין בישראל | עורכי דין משפחה | עורך דין לגירושין