טלפון (רב קווי)
03-5755545

גירושין

תהליך גירושין

במהלך חיינו ניתקל במצבים בהם נקבל החלטות שגויות אשר תשפענה על המשך אורח החיים. הדבר נכון עבור כל תחום באשר הוא. כאשר מדובר במציאת בן/בת זוג וחתונה, לעיתים מה שנראה מבטיח בתחילה יהפוך לקשר לא נכון, לא מהנה ולא בריא לשני הצדדים. הדבר נכון עוד יותר כאשר מדובר בזוג עם ילדים. גירושין במקרים שכאלו הן הפתרון הטוב ביותר עבור בני הזוג, ובמקרים רבים אין ברירה אחרת והדבר יטיב עם כל הצדדים המעורבים – גם עם הילדים, שכך לא יאלצו לחיות עוד בבית נטול אהבה ומלא כעסים. אך כיום מוטב לבצע תהליכי גירושים בצורה חכמה, באופן כזה אשר יבטיח המשך אורח חיים סביר ונוח עד כמה שניתן לשני הצדדים.

מה כדאי לנו לדעת באם נקלענו למצב של גירושין?

לאחר שניסינו הכל: שיחות, פגישות עם אנשי מקצוע, פשרות וכדומה – ולא מצאנו את הגשר שיחבר בינינו, נוכל תמיד להתחיל את הפעולות הדרושות לשם הפרדת הכוחות. חשוב מאוד כי גם אם קיים דם רע בין הצדדים, לשמור על איפוק לאורך התקופה משום שכפי שנטען קודם לכן, ילדים המעורבים בתקופה זו עלולים לסבול הכי הרבה מהשפעות אותם גירושין אשר מתקרבים לפתחם.

לכן אל לנו לערב רגשות מיותרים כאשר נרצה להתגרש. מומלץ לשבת בארבע עיניים, להחליט על הדרך שלאחר מכן, ניסוח הסכם גירושין שיפסוק על חלוקת נכסים שתיראה סבירה לבן ולבת הזוג, משמורת על הילדים ועוד מספר תפקידים שיש לחלקם מעתה בצורה שווה. במידה וקיים הסכם ממון מלפני הנישואים החלוקה אמורה להיות קלה יותר, ובכל מקרה יש צורך בקביעת מזונות ילדים הוגנים כלפי הצדדים. גירושין אם כך לא חייבים להיות סוף העולם. ישנם לא מעט זוגות אשר לאחר תהליך זה הפכו את חייהם לטובים הרבה יותר מה שהשפיע על בריאותם ועל שמחת החיים שלהם.

תמיד כדאי להבין כי לא כל מה שאנו בוחרים להחליט בתקופה מסוימת יהיה טוב בתקופה אחרת. תהליכים קורים וגירושין הם חלק מהחיים שלנו. באם נזכור זאת כאמור נוכל וודאי ליהנות גם מהתקופות העתידות לבוא. החיים אחרי גירושין עשויים להיות טובים בהרבה מחיים בזוגיות שלא רוצים להיות בה יותר.